Jakub Ondra píše o hraní na ulici: "Shit happens" - pokračování z Berlína.

Datum vydání:

Na hotel jsem se vrátil ve 4 hodiny ráno, v totální euforii z hraní. 

Probudil jsem se v 11:00 s nepříjemným kručením v břiše. Když hrajete v Berlíně, tak přespání se zahrnutou snídaní není problém. Napucoval jsem se do plnosti, chytil si taxíka a nechal se odvézt do Mauer parku, místa, kde se nachází Berlínské a troufám si říct, že i evropské buskerské "Best of". Pro muzikanta je tohle místo jako Disneyland, akorát místo atrakcí máte po placu různě rozmístěné kapely.  

Našel jsem si místo a začal jsem hrát. Když hraní jde tak jak má, tak ani nevíte, kolik máte ve futrálu tips. Když jsem po dvou hodinách nahlédl, tak jsem si řekl, že bych tady ještě pár nocí strávit mohl. Potřeboval jsem vyměnit všechny drobné.

S papírovkama a veselým úsměvem v obličeji jsem vyšel z banky a koupil jsem si kebab. Šel jsem si sednout na lavičku blízko dalšího místa, kde jsem pak chtěl hrát. Přesně ve chvíli, kdy jsem si užíval orgasmus ze skvělého jídla, ke mně přišel chlápek s nožem. Nutno říct, že to byl aspoň zloděj „good guy“. Nechal mi doklady, kytaru a vzal si „jenom“ všechny peníze. Shit happens.

Měl jsem přesně tři hodiny na to, abych se dostal na autobusové nádraží na druhém konci Berlína, bez jakýchkoliv finančních prostředků. Nějakých 12 kilometrů. Pohoda. Cestou jsem ještě stihnul omrknout tuhle skvělou holku: 

Alice Phoebe Lou - https://www.facebook.com/alicephoebeloumusic

Vážně jsem si chtěl koupit cédéčko, ale zbývalo mi sotva pár centů. 

Autobus jsem stihl, ale těch 12 kiláků s kytarou v ruce a 10kg zvukového vybavení na zádech mě nějak zdolalo. Byl jsem vážně rád, že se můžu vrátit do Prahy a zregenerovat se na další cestu. 

Diskuse k článku

comments powered by Disqus
Spřátelené weby
Busking.cz The Busking Project Buskerville