Dalibor Neuwirt - (žongléř, hudebník, podnikavec): "V Brně jsou policisté, kteří vás podpoří a ještě vám projeví úctu!"

Datum vydání:

Didgeridoo. Dlouhý kus dřeva duněl a burácel brněnskou ulicí Česká víc než půlhodiny. Bylo po deváté večerní. Neurčitá osoba zvedla sluchátko a vytočila městskou… 

Přestal jsem hrát a přes svou kapuci jsem shlížel na stahující se okýnko policejního vozu. Čekal jsem co přijde, byl jsem na vážkách. Předem jsem se smířil s tím, že budu vykázán. Pan strážník na mě promluvil vážným hlasem. Začal jsem být nervózní. Policista však rozbil veškeré mé obavy pokorným sdělením: "Promiňte, mistře, že vás ruším, ale už si na vás někdo stěžoval, že děláte hluk," chvilku jsem mlčel, čekal jsem co přijde dál… Oslovil mě mistře! Nevěřil jsem vlastním uším. Doufal jsem, že to nebyl sarkasmus. Policista se krátce odmlčel a vážným hlasem pokračoval ze svého vozu: "nedopouštíte se však žádného přestupku. Můžete ještě půlhodinu pokračovat... do desíti máte čas. Ještě jednou se omlouvám, mistře."

S touto nebývale překvapivou poklonou se tvář pokorného policisty schovala za okýnko auta, a policejní vůz pomalu odjel do žlutavé temnoty nočního Brna.

 

Diskuse k článku

comments powered by Disqus
Spřátelené weby
Busking.cz The Busking Project Buskerville